Strona główna » Blog » Zdobyliśmy uznanie LRQA w zakresie spedycji ładunków ponadgabarytowych

Uznanie LRQA w zakresie dostarczania ładunków ponadgabarytowych

Container ship in import export and business logistics, By crane, Trade Port, Shipping cargo to harbor, Aerial view from drone, International transportation, Business logistics concept

Firma Okmarit działa od 1991 roku w branży shippingowej, przewozach międzynarodowych różnego rodzaju ładunków, w tym drobnicowych, płynnych, ponadgabarytowych i niebezpiecznych. Od 1996 roku nasza firma jest członkiem organizacji BIMCO oraz ITIC w Londynie. Zajmujemy się też spedycją tego typu ładunków w naszym kraju oraz za granicą, a także transportem kontenerowym i obsługą agencyjną statków w portach. Dodatkowo wszystkim, którzy chcieliby skorzystać z naszych usług, ale nie mają doświadczenia w tej branży i potrzebują pomocy, proponujemy fachowe doradztwo oraz pośrednictwo podczas transportu.

Nasze wieloletnie doświadczenie w obszarze spedycji i wysoką jakość usług potwierdzają nie tylko zadowoleni klienci, ale również podmioty niezależne, takie jak brytyjskie towarzystwo klasyfikacyjne Lloyd’s Register Quality Assurance, które przyznało nam swój certyfikat jakości w zakresie spedycji ładunków ponadgabarytowych w 1996 roku.

Czym jest LRQA – Lloyd’s Register Quality Assurance?

Lloyd’s Register Quality Assurance (LRQA) jest częścią grupy Lloyd’s Register, której siedziba znajduje się w Londynie. Lloyd’s Register to jedno z największych na świecie towarzystw klasyfikacyjnych w zakresie transportu morskiego. W swoich początkach zajmowało się ono przeglądami statków, ocenianiem ich stanu technicznego, a także tworzeniem rejestru jednostek pływających. Historycznie Lloyd’s Register zajmowało się transportem morskim, ale obecnie rozszerzyło swoją działalność również na transport kolejowy i inne dziedziny przemysłu. Mimo to wciąż najbardziej znane jest przede wszystkim z tego, że zajmuje się klasyfikacją i certyfikacją firm działających w obszarze transportu morskiego.

Lloyd’s Register Quality Assurance szczególnie doceniło usługi naszej firmy w zakresie spedycji ładunków ponadgabarytowych, co jest tym ważniejsze, że jedynie niewiele przedsiębiorstw działających w branży shippingowej zostało w ten sposób wyróżnionych. Dodatkowo pozytywna ocena naszej pracy w postaci Certyfikatu LRQA (jako jedyni w Polsce), wydana przez tak duże i cenione towarzystwo klasyfikacyjne, potwierdza najwyższą jakość naszych usług i jest bardzo dobrą rekomendacją zarówno dla obecnych, jak i przyszłych klientów.